Prezenty na Dzień MamyDzień Matki już niebawem, więc najwyższy czas pomyśleć o nietuzinkowym prezencie, może nieco luksusowym? Z pewnością w tym dniu warto mamę choćby odrobinę rozpieścić…

Najważniejsze, by upominek „od serca” odzwierciedlał zainteresowania i osobowość mamy. Jeśli możesz sobie pozwolić na wydatek większy niż równowartość bukietu kwiatów, zaplanuj coś naprawdę niezwykłego. Niespodziankę, która zachwyci mamę, dzięki której poczuje się piękna. Wymyśl nieszablonowy prezent, który podaruje chwilę relaksu i wytchnienia od codziennych frasunków. Zamów na Dzień Matki domową wizytę kosmetyczki, która zajmie się jej ciałem i duszą. Zabiegi odprężą, a skóra mamy będzie promieniała urodą i radością. Maseczki, masaże twarzy czy depilacja sprawią, że najukochańsza osoba na świecie poczuje się cudownie w „nowym” ciele. I wreszcie to o nią ktoś się zatroszczy – a nie odwrotnie. Mama zazwyczaj nie ma wiele czasu dla siebie, zaganiana na co dzień, zmartwiona, dźwigająca brzemię wielu problemów, więc odrobina luksusu raz w roku bywa niezbędna.
Jeśli dysponujesz nieco mniej zasobnym portfelem, warto zastanowić się nad olejkami eterycznymi do kąpieli. Należy dobrać je do rodzaju skóry mamy (np. skłonnej do przesuszeń lub utraty gęstości), a także do efektu, który chcesz jej podarować. Istnieją olejki nawilżające, uspokajające, odprężające, kojące strach czy odpędzające wszelkie smutki – cała gama – do wyboru. W Dniu Matki wypada poświęcić parę minut na przygotowanie mamie wyciszającej kąpieli w wannie z ciepłą wodą i dodatkiem odrobiny wonnego olejku.
Jednak przede wszystkim wsłuchuj się z uwagą, co mama mówi „między wierszami”, co lubi, o czym marzy? Przypomnij sobie Wasze ostatnie rozmowy. Jeśli jest admiratorką urodziwej klasyki, może w jej gust trafi sentymentalna biżuteria? Wiele firm jubilerskich przygotowało na tę okazję specjalne podarunki – np. pamiątkowe zawieszki z pięknym koralem. Gdy Twoja mama stawia na nowoczesność – z pewnością zainteresują ją awangardowe propozycje biżuterii polskich plastyków, których nie brak w sieci.
Jeśli mama każdą wolną chwilę (a tych pewnie ma niewiele) spędza z noskiem w książce – koniecznie kup na Dzień Matki pozycję, która odpowiada jej literackim preferencjom. Jedne panie wybiorą rozpalającą zmysły lekturę „Pięćdziesięciu Twarzy Greya”, inne wolą urokliwe „Listy na wyczerpanym papierze”, które kiedyś wymieniali między sobą Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora.
Nie zapominaj, że sama pamięć o mamie w dniu tak szczególnym poruszy jej serce i uczyni radośniejszą. Znasz swoją mamę jak nikt inny na świecie – przejrzyj nasze propozycje i zastanów się chwilę, co zapali w jej oczach to niezapomniane światełko szczęścia. Już wiesz, prawda?


Orcia

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, gdy zostawisz ślad po sobie. A jeszcze fajniej jak dodasz do obserwowanych. :)