Uff jak gorąco...


Ostatnie dni dają się nam we znaki z temperaturą. Wszyscy wszędzie narzekają, jak gorąco,  nie ma czym oddychać. Zdradzę Wam tajemnicę. Nic z tym nie zrobimy. Mamy lato, to normalne, że jest gorąco. Narzekanie nic nie pomoże.

Chciałam jednak przypomnieć Wam o elementarnych zasadach jak przetrwać takie dni.

1. PIJ WODĘ! NAWADNIAJ SIĘ!

Im więcej tym lepiej. Jeśli nie lubisz wody, dodaj owoce - zmienią smak. Nie możemy doprowadzić do stanu, w którym odwodnimy organizm. Wychodząc z domu niezbędnym atrybutem w torebce powinna być mała butelka wody.

2. Kosmetyki z filtrem SPF.

Wiadomo, im wyższa temperatura tym mniej na siebie zakładamy. Pamiętajmy jednak o ochronie skóry przed promieniami słonecznymi, poparzenia nie są niczym fajnym! Im wyższy poziom SPF tym lepsza ochrona!

3. Unikajmy słońca w południe.
Wtedy jest najbardziej niebezpieczne dla nas. Świeci najmocniej i najbardziej dokucza.


4. Ochrona głowy.
Pamiętajcie o czapeczce lub gustownym kapeluszu.5. Szybki prysznic w ciągu dnia.
Jeśli możesz sobie na to pozwolić, będzie to zbawienne dla organizmu. Schładzamy ciało i dbamy o higienę.

6. BASEN! 
Wiele osób zapomina o tym zbawiennym wynalazku. Proponuję odwiedzać go jak często się da w czasie upałów.7. Uwaga na to co jemy,
Nie przejadajmy się. Wybierajmy dania lekkie i pozostawiające niedosyt. Czyż nie jest wystarczającym obciążenie dla naszego organizmu upał? Po co dodawać mu jeszcze problemy trawienne.


UWAGA.


  • Jeśli masz tendencje do infekcji gardła, warto darować sobie jedzenie i picie zimnych rzeczy. Pewnie, że nie ma nic lepszego niż gałka lodów, jednak po sobie wiem, że to kończy się anginą u mnie.   • Miska wody dla zwierząt. One cierpią bardziej niż my. Nie zapominajcie o tym! Jeśli widzicie psa w samochodzie macie prawo wybić szybę. 

Orcia

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będzie mi bardzo miło, gdy zostawisz ślad po sobie. A jeszcze fajniej jak dodasz do obserwowanych. :)